VZD Vidzemes reģionālā pārvalde Cēsis
Koka stādīšana Cēsīs

Cēsu pils parkā par godu Valsts zemes dienesta 30. gadadienai iestādīts valrieksts

Pagājušajā nedēļā, 8. septembrī, Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Vita Narnicka kopā ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu, ģenerāldirektora vietnieku kadastra jautājumos Oskaru Garbrusenoku, Vidzemes reģionālās pārvaldes direktori Saivu Krūklīti Cēsu pils parkā par godu 30. gadadienai iestādīja valriekstu.

Simboliskajā koka stādīšanas pasākumā ģenerāldirektore V. Narnicka norādīja:“Valsts zemes dienests (VZD) šogad atzīmē savu 30 gadu jubileju. Sakot paldies gan saviem sadarbības partneriem, pašvaldībām, kā arī VZD darbiniekiem, kuri trīs desmitgades kaluši šī dienesta labo slavu, Latvijas pilsētās stādām kokus - tā ir paliekoša vērtība, kas priecēs cilvēkus arī tad, kad vairums jau būs aizmirsuši, kam par godu tie ir stādīti. Ir likumsakarīgi, ka Cēsīs - vienā no vēsturiskākajām Latvijas pilsētām stādām tieši valrieksta koku. Ir pierādīts, ka šie koki audzēti jau sešus gadsimtus pirms mūsu ēras, tā nosaukums no grieķu valodas nozīmē “karalisks”, un tas var izaugt pat 26 metrus augsts. Tātad droši varam teikt, ka savā 30 gadu jubilejā Zemes dienests iestāda zemē vēsturisku, karalisku vērtību, kam ir tāds pats uzdevums, kā VZD – padarīt mūsu dzīvi labāku,

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs pasākuma laikā norādīja ka  

Cēsīm ir paveicies būt Gaujas Nacionālā parka ieskautai, zaļai pilsētai. Un pilsētas attīstība nav iedomājama ne bez tās zaļās rotas, ne bez uzticama partnera, veidojot, plānojot un pārvaldot Cēsu teritoriju, īpašumus un datus par tiem – Valsts zemes dienesta. Līdz ar ko no sirds pateicamies dienestam par simbolisko, zaļojošo dāvanu mūsu sadarbības jubilejā, un vēlu gan dienestam, gan valrieksta kokam mūsu pilsētā iesakņoties, augt un attīstīties!

Šogad 15. decembrī apritēs 30 gadi, kopš pieņemts likums “Par Valsts zemes dienestu”, kas bija pamats Valsts zemes dienesta izveidošanai un atzīmējot šo notikumu piecās Latvijas pilsētās, kur atrodas dienesta reģionālās pārvaldes, iestādīs kokus, lai Latvijas teritorija attīstās un plaukst.