Daudz laimes atdzimšanas dienā, Latvija!

Jau 34 gadus mēs viens otru varam apsveikt Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā. Tas ir daudz vai maz? Salīdzinot ar daudzām citām senām demokrātijām, šo gadskaitli varētu arī neuzskatīt par lielu. Vienlaikus atceroties gan to, ka pirmā Latvijas brīvvalsts pastāvēja krietni vien īsāku laiku, gan to, ka daudzām pasaules tautām nemaz nav savas valsts, gan arī to, ka tepat netālu ukraiņu tauta izmisīgi cīnās, lai tai netiktu atņemta valsts, jāatzīst, ka tas, kas mums ir, patiesībā ir pat ļoti daudz.

Ik gadu mēs varam runāt par saviem sasniegumiem, kā arī kalt jaunus plānus, labi zinot – kā paši izdarīsim, tā arī būs. Paši lemsim, kā izdarīt, nevis sēdēsim un gaidīsim, kad kāds cits mūsu vietā izlems. Pēdējo gadu ģeopolitiskie notikumi spilgti liecina, ka sava neatkarīga valsts nebūt nav nekas pašsaprotams, ka ir lietas, par ko jādomā, un ar ko jāstrādā ikdienā. Šeit nav runa tikai par to, cik militāri stipri esam, un cik labas attiecības mums ir ar stipriem sabiedrotajiem, bet lielā mērā arī to, cik daudz esam izdarījuši, lai dzīvotu ekonomiski stiprā valstī ar augošu labklājību.

Jau vairākus pēdējos gadus regulāri varu ar lepnumu stāstīt par paveikto. Turklāt paveikto, kopā ar Jums - Valsts zemes dienesta sadarbības partneriem. Un daru to arī šobrīd… Mēs jau 17.maijā rīkojam starptautisku datu konferenci, lai jau globālā līmenī diskutētu par kadastra datiem, to nepieciešamību un vērtību. Visiem kopā mums ir izdevies panākt likumdevēja lēmumu par vienkāršotu privātmāju datu reģistrāciju kadastrā. Tāpat droši vien daudzi ar atvieglojuma sajūtu uztvers ziņu, ka nekustamajiem īpašumiem uz laiku paredzēts noteikt divas kadastrālās vērtības. Un ja jau runājam arī par plāniem - Valsts zemes dienests ir uzsācis ilgtspējības ceļa kartes izstrādi. Par to visu šajā numurā.

Sagaidot Latvijas atdzimšanas dienu, es saku paldies katram no jums par līdz šim kopīgi paveikto! Skaistus svētkus visiem!

Dievs, svētī Latviju!

Vita Narnicka,

Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore