EuroGeographics
EuroGeographics Kadastra un zemes reģistru zināšanu apmaiņas tīkla priekšsēdētāji būs no Latvijas un Beļģijas

Valsts zemes dienesta Kadastra attīstības vadītājs Vents Priedoliņš un Beļģijas Kadastra institūcijas Nekustamā īpašuma vērtēšanas nodaļas vadītāja Džoliena Nekebroeka (Jolien Neckebroeck) turpmāk ieņems arī EuroGeographics Kadastra un zemes reģistru zināšanu apmaiņas tīkla (Cadastre and Land Registry Knowledge Exchange Network – CLR KEN ) priekšsēdētāju amatus. Jaunie priekšsēdētāji amatā nomainīja Šveices Federālā topogrāfijas biroja “Swisstopo” vadītāju Dr. Danielu Študleru (Daniel Steudler), kurš šo amatu ieņēma kopš 2015. gada.

Ekspertu grupa, kas pazīstama kā CLR KEN, ir daļa no plašas zināšanu apmaiņas programmas, ko organizē EuroGeographics - bezpeļņas Eiropas valstu kartogrāfijas, kadastra un zemes reģistra iestāžu bezpeļņas biedru asociācija. Džoliena un Vents kopīgi vadīs un koordinēs EuroGeographics sadarbību ar Eiropas Savienības Pastāvīgo kadastra komiteju (PCC), Eiropas Zemes reģistru asociāciju (ELRA), Eiropas Zemes informācijas dienestu (EULIS) un Eiropas Ģeodēzistu padomi (CLGE), lai izveidotu kopīgu redzējumu par sadarbību kadastra un zemes reģistra jomā.

Kā norāda EuroGeographics komunikācijas vadītāja un asociācijas kontaktpersona CLR KEN jautājumos Patrīcija Sokacova (Patricia Sokacova): "Mēs priecājamies sveikt Džolienu un Ventu kā līdzpriekšsēdētājus mūsu ekspertu grupā, kas nodrošina Eiropas platformu sadarbības tīklu veidošanai un labākās prakses apmaiņai. Mēs arī vēlamies sirsnīgi pateikties Dr. Danielam Študleram par viņa vadībā panākto ievērojamo progresu un apņemšanos pierādīt kadastra datu vērtību. Kadastra iestādēm un zemes reģistriem ir būtiska nozīme, nodrošinot oficiālus, detalizētus, drošus un uzticamus datus par īpašumtiesībām un reģistrāciju, un mēs ar nepacietību gaidām sadarbību, lai sekmētu mūsu mērķi apmierināt lietotāju vajadzības pēc šīs pamatinformācijas gan valsts, gan Eiropas līmenī."

Plašāka informācija: https://www.geoconnexion.com/news/eurogeographics-announces-new-co-chairs-for-cadastre-and-land-registry-network