Ziņas

2020. gada 7. un 8. jūlijā, Linkolna Zemes politikas institūts (Lincoln Institute of Land Policy) sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti, Tieslietu ministriju un Valsts Zemes dienestu, organizē divu dienu tiešsaistes semināru par nekustamā īpašuma masveida vērtēšanu kā bāzi nekustamā īpašuma nodoklim un šī nodokļa nozīmi ilgtspējīgas zemes pārvaldības un sociāli ekonomiskās attīstības plānošanā – Workshop “Improving Value Based Taxation of Real Property in Latvia”.

Semināra mērķis ir veidot vienotu priekšstatu, zināšanas un izpratni par nekustamā īpašuma nodokļa lomu tautsaimniecībā un ilgtspējīgu teritoriju atttīstību, īpaši uzsverot ar mājokli saistīto problemātiku un risinājumus šī nodokļa kontekstā.
Semināra laikā Linkolna Zemes politikas institūta eksperti dalīsies zināšanās un pieredzē par nekustamā īpašumu nodokļu politikas veidošanu un masveida vērtēšanu, skarot plašāku šī nodokla kontekstu, tai skaitā COVID-19 ietekmi.

Linkolna Zemes politikas institūtu seminārā pārstāvēs eksperti no Amerikas savienotajām valstīm, Kanādas, Dienvidāfrikas Republikas,  Lietuvas un Igaunijas.

Latviju seminārā pārstāvēs eksperti no  Finanšu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Rīgas Tehniskās Universitātes un Valsts zemes dienesta.

Linkolna Zemes politikas institūts ir viena no vadošajām ekspertu institūcijām zemes pārvaldības jautājumos – tai skaitā masveida vērtēšanas un nekustamā īpašuma nodokļu politikas jomā. Institūts nodrošina arī unikālu pētniecību, stipendijas un publikācijas nekustamā vairākās citās zemes pārvaldības jomās.

Šis seminārs ir unikāla iespēja uzklausīt ārvalstu  ekspertu viedokli par Latvijai pašlaik tik aktuālu tēmu.

Semināra ietvaros dalībniekiem jautājumu / atbilžu daļā būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem.

Reģistrācija semināram ir pieejama:
07.07.2020. (14.00 – 21.20  pēc Latvijas laika): https://rtucloud1.zoom.us/webinar/register/WN_pweqV--1SZKgmEqW-yqm8w
08.07.2020. (14.00- 19.20 pēc Latvijas laika): https://rtucloud1.zoom.us/webinar/register/WN_kPOLVxjOTpKmQVBWZhjIBQ

Plašāka informācija par semināru un reģistrēšanos dalībai – sūtot e-pastu semināra koordinatorei Sarmītei Barvikai: sarmite.barvika@rtu.lv līdz 06.07.2020. pulksten 12.00.


Papildus informācija:

Sarmīte Barvika
Semināra koordinatore un pētniece
Rīgas Tehniskā Universitāte
e-pasts: sarmīte.barvika@rtu.lv