VZD Jelgava
Koku stādīšana Jelgavā

Ceturtdien, 15. septembrī, Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Vita Narnicka kopā ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju  Andri Rāviņu,  Zemgales plānošanas reģiona izpilddirektoru Valdi Veipu, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Zemes pārvaldības un ģeodēzijas katedras profesori un vadošo pētnieci Vivitu Puķīti par godu VZD 30. gadskārtai Jelgavas pilsētvidē  – Akadēmijas ielas 19 skvērā, iestādīja divus dekoratīvos pīlādžus.

Simboliskajā koka stādīšanas pasākumā Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Vita Narnicka pauda

Ir likumsakarīgi, ka Jelgavā – vienā no lielākajām un ekonomiski aktīvākajām Latvijas pilsētām stādām tieši pīlādzi. Tas ir skaists un sīksts koks, kura zaros ogas nereti ir pat tad, kad ārā jau ir sniegs. Tātad droši varam teikt, ka savā 30 gadu jubilejā Valsts zemes dienests iestāda zemē vērtību, kam ir daudz kopīgs gan ar mūsu darbību, gan ar šo pilsētu. Mēs visi esam sīksti, izturīgi un uz attīstību, izdošanos vērsti. Pateicamies par līdzšinējo sadarbību Zemgales reģiona ļaudīm un ceram uz sadarbību arī turpmāk .

“Jelgavas pilsētas atrašanās Zemgalē – Latvijas auglīgākās zemes epicentrā ir pamats pilsētas izaugsmei ilgtermiņā. Zeme ir mūsu bagātība. Lai par godu Valsts zemes dienesta 30. gadadienai stādītie pīlādži dzen stipras saknes Jelgavā - gudrā un zaļā pilsētā!” klātesošos uzrunājot norādīja Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Šogad 15. decembrī apritēs 30 gadi kopš pieņemts likums “Par Valsts zemes dienestu”, kas bija pamats Valsts zemes dienesta izveidošanai. Atzīmējot šo notikumu piecās Latvijas pilsētās, kur atrodas dienesta reģionālās pārvaldes, iestādīs kokus, lai Latvijas teritorija attīstās un plaukst.