VZD
Stādam liepas Kuldīgā

Ceturtdien, 23. septembrī, Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektore Vita Narnicka kopā ar Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu un kolēģiem no VZD Kurzemes reģiona pie pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” (Parka ielā 22, Kuldīgā) iestādīja trīs Krimas liepas.

VZD ģenerāldirektore Vita Narnicka pasākumā norādīja:

Runājot par kurzemniekiem, allaž ir ticis uzsvērts viņu lepnums, sīkstums, mērķtiecīgums. Tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka Kuldīgā stādām Krimas liepas, atceroties, ka ar tieši tādu pašu spītu un sīkstumu šobrīd ukraiņi cīnās par savu neatkarību, par savu zemi. Paies laiks, ukraiņi būs uzvarējuši ļaunumu, un koki būs paaugušies, kā atgādinājums, ka jebkādos laikos ir iespēja sadarboties un veicināt savstarpējo izaugsmi.  Pateicos visiem, ar kuriem ikdienā sēžam pie viena galda, lai padarītu visu mūsu dzīves labākas un ir gatavi to darīt ar mums kopā arī turpmāk

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa: “Sveicu Valsts zemes dienestu apaļajā jubilejā un paldies par kokiem, kurus šodien kopā iestādījām.  Šī mums ir simboliska vieta, jo līdzās ir bērnudārzs, kurā aug mūsu jaunā paaudze.”

Pasākuma laikā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja VZD dāvināja izdevumu “Kuldīga - Goldingena Kurzemē”, kas ir pieteikums nominācijai UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam. Grāmatā aprakstītas Kuldīgas vērtības ar ko pilsēta un tās iedzīvotāji lepojas.

Šogad 15. decembrī apritēs 30 gadi kopš pieņemts likums “Par Valsts zemes dienestu”, kas bija pamats Valsts zemes dienesta izveidošanai. Atzīmējot šo notikumu piecās Latvijas pilsētās, kur atrodas dienesta reģionālās pārvaldes, iestādīs kokus, lai Latvijas teritorija attīstās un plaukst.