Informācija par paneldiskusiju

Valsts zemes dienests kopā ar nozares pārstāvjiem šā gada 19. maijā rīkoja tiešsaistes diskusiju “Kā COVID-19 pandēmija ietekmējusi nekustamā īpašuma tirgu?”. Pasākumā Valsts zemes dienests prezentēja sagatavoto pētījumu par cenu izmaiņām un tendencēm nekustamo īpašumu jomā, balstoties uz apkopotās informācijas no nekustamā īpašuma tirgus datu bāzes. Ar saviem novērojumiem pasākumā dalījās arī biedrības «Latvijas Īpašumu Vērtētāju asociācija» valdes loceklis Artūrs Žuromskis, “Nekustamo īpašumu attīstītāju alianses” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags un Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājs Gints Miķelsons.

VZD ģenerāldirektore Vita Narnicka norāda, ka VZD kopā ar nozaru asociācijām izdevies gūt skaidrību par to, kāda ir šā brīža objektīvā situācija nekustamā īpašuma tirgū, kas visām pusēm palīdzēs turpmākajā darbā.

Lai gan ir pandēmijas izraisīta krīze ekonomikā, nekustamā īpašuma jomā ir vērojamas pozitīvas tendences, it īpaši, ja mēs runājam par privātmāju un dzīvokļu sektoru. Pozitīvi tas ir gan nozarei kopumā, gan arī tāpēc, ka bez jau izskanējušajiem secinājumiem varam izdarīt vēl vienu – atšķirībā no tā dēvētās dižķibeles, ko piedzīvojām ap 2010. gadu, šobrīd iedzīvotājiem naudas līdzekļi ir. Jā, sarežģītāk situācija ir komercobjektu un ražošanas sektorā, taču vienlaikus stabilizējušās ir lauksaimniecības zemju cenas.

Pasākuma ierakstu skatiet šeit.