Covid-19 ietekme uz nekustamā īpašuma tirgu

Kā zināms, Latvijā COVID - 19 pandēmija ilgst jau vairāk nekā gadu. Tā ir skārusi daudzas tautsaimniecības nozares, tai skaitā arī nekustamā īpašuma nozari, kurai tas ir bijis izaicinājumu pilns laiks. Nozari ietekmē vairāki faktori – ārkārtas situācija valstī ar dažādiem ierobežojumiem un piesardzības pasākumiem, tāpat arī ekonomiskā situācija valstī un globālie notikumi. Kādas izmaiņas ir notikušas nekustamā īpašuma tirgū kopš pagājušā gada marta un kādi varētu būt iespējamie attīstības virzieni? Par to tiešsaistē Valsts zemes dienesta Facebook lapā šī gada 19. maijā no plkst. 9.00 runāsim ar nozares ekspertiem paneļdiskusijā “Kā COVID-19 pandēmija ietekmējusi nekustamā īpašuma tirgu?”

VZD ģenerāldirektore Vita Narnicka norāda, ka Covid-19 pandēmija un ar to saistītie lēmumi ir ietekmējuši faktiski visas tautsaimniecības jomas un ar nekustamo īpašumu saistītie jautājumi nav izņēmums:

Situācijā, kad pārmaiņas piedzīvo visa tautsaimniecība, ir svarīgi, dažādu nozaru speciālistiem sanākot kopā, saprast, kas notiek nekustamā īpašuma tirgū, kādas pārmaiņas ir notikušas, un ar ko jārēķinās pārskatāmā nākotnē, iespējams, nonākot pie visai pārsteidzošiem secinājumiem.

Paneļdiskusijā ar prezentācijām piedalīsies biedrības «Latvijas Īpašumu Vērtētāju asociācija» valdes loceklis Artūrs Žuromskis, “Nekustamo īpašumu attīstītāju alianses” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags un Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājs Gints Miķelsons. Pasākumā arī Valsts zemes dienests prezentēs sagatavoto pētījumu par cenu izmaiņām un tendencēm nekustamo īpašumu jomā, balstoties uz nekustamā īpašuma tirgus datu bāzes. Šajā pētījumā izmantotie un no Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas saņemtie dati par pirkuma darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem no šī gada maija ir brīvi pieejami Latvijas Atvērto datu portālā.

Vairāk informācijai par plānoto pasākumu sekojiet Valsts zemes dienesta tīmekļvietnē un Facebook lapā.

Sandra Notruma

Sandra Notruma

Sabiedrisko attiecību vadītāja
Sandra.Notruma [at] vzd.gov.lv