Dati apkopoti par darījumiem ar dzīvojamām telpu grupām, kas Kadastra informācijas sistēmā reģistrētas dzīvokļu īpašumu sastāvā. Vidējās dzīvokļu darījumu cenas tiek attēlotas EUR/m2 un aprēķinātas kā statistiskais rādītājs mediāna (vidējā vērtība sakārtotā skaitļu kopā).

Ņemot vērā nekustamo  īpašumu tirgū cenu atšķirības pēc 2000. gada būvētām daudzdzīvokļu mājām, atsevišķi nodalīti dzīvokļu darījumi:

  • Ēkās, kas būvētas pirms 2000. gada;
  • Ēkās, kas būvētas pēc 2000. gada jeb jauno projektu mājās.

Vidējās darījumu cenas atspoguļotas pa dažādām teritoriju grupām:

  • Dzīvokļiem ēkās, kas būvētas pirms 2000. gada – Rīgā, Jūrmalā, pārējās republikas pilsētās, Pierīgas ietekmes reģiona pilsētās, reģionālās nozīmes pilsētās un mazpilsētās;
  • Jauno projektu dzīvokļiem – Rīgā, Jūrmalā un Pierīgas novados.

Visos grafikos ar vertikālām līnijām parādīts spēkā esošai kadastrālo vērtību bāzei izmantotās nekustamā īpašuma tirgus informācijas atskaites punkts – 2013. gads un jaunai bāzei izmantotās tirgus informācijas atskaites punkts – 2019. gada 1. jūlijs.

2018. gadā pirmreizēji publicēto darījumu statistika var atšķirties no pašreiz sagatavotās, jo tirgus datu bāze papildināta ar iepriekšējo gadu darījumiem, kas zemesgrāmatā reģistrēti vēlāk, kā arī  precizēti datu kopu sagatavošanas nosacījumi teritoriju, objektu, darījumu cenu atlasei.

Jūrmala (Sloka, Kauguri) – dzīvokļu darījumi par Jūrmalu ietver sērijveida dzīvojamo māju apbūvi
Rīga (centrs) – Vecrīga, Centrs, Klusais centrs, Bulvāru loks, Ķīpsala
Rīga (mikrorajoni) – Visi Rīgas dzīvojamie mikrorajoni ārpus centra

Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida dzīvokļu cenām un darījumu skaitu Rīgā un Jūrmalā Latvijas Atvērto datu portālā.

Dzīvokļu vidējās cenas republikas pilsētās

Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida dzīvokļu cenām un darījumu skaitu republikas nozīmes pilsētās Latvijas Atvērto datu portālā.

Dzīvokļu vidējās cenas reģionālās pilsētās, mazpilsētās un pierīgas ietekmes pilsētās

Reģionālās pilsētas – Aizkraukle, Alūksne, Balvi, Bauska, Cēsis, Dobele, Grobiņa, Gulbene, Ilūkste, Krāslava, Kuldīga, Ķegums, Lielvārde, Limbaži, Līvāni, Ludza, Madona, Preiļi, Saldus, Smiltene, Talsi, Valka, Vangaži
Mazpilsētas – Ainaži, Aizpute, Aknīste, Aloja, Ape, Auce, Brocēni, Cesvaine, Dagda, Durbe, Jaunjelgava, Kandava, Kārsava, Līgatne, Lubāna, Mazsalaca, Pāvilosta, Piltene, Pļaviņas, Priekule, Rūjiena, Sabile, Salacgrīva, Seda, Skrunda, Staicele, Stende, Strenči, Subate, Valdemārpils, Varakļāni, Viesīte, Viļaka, Viļāni, Zilupe
Pierīgas ietekmes pilsētas – Baldone, Baloži, Ikšķile, Ogre, Olaine, Salaspils, Saulkrasti, Sigulda, Tukums

Aicinām iepazīties ar datiem par dzīvokļu vidējām cenām un darījumu skaitu reģionālā pilsētās, mazpilsētās un Pierīgas ietekmes pilsētās Latvijas Atvērto datu portālā.

Jauno projektu vidējās cenas Rīgā, Jūrmalā un Pierīgā

Rīga (centrs) – Vecrīga, Centrs, Klusais centrs, Bulvāru loks, Ķīpsala
Rīga (mikrorajoni) – Visi Rīgas dzīvojamie mikrorajoni ārpus centra
Pierīga – Babītes novads, Mārupes novads, Ķekavas novads, Stopiņu novads, Ādažu novads, Carnikavas novads

Aicinām iepazīties ar datiem par dzīvokļu vidējām cenām un darījumu skaitu jaunajos projektos Rīgā, Jūrmalā un Pierīgā Latvijas Atvērto datu portālā.