Dati apkopoti par darījumiem ar dzīvojamām telpu grupām, kas Kadastra informācijas sistēmā reģistrētas dzīvokļu īpašumu sastāvā.

Vidējās dzīvokļu darījumu cenas tiek attēlotas EUR/m2 un aprēķinātas kā statistiskais rādītājs mediāna (vidējā vērtība sakārtotā skaitļu kopā).

Ņemot vērā nekustamo īpašumu tirgū cenu atšķirības pēc 2000.gada būvētām daudzdzīvokļu mājām, atsevišķi nodalīti dzīvokļu darījumi:

 • Ēkās, kas būvētas pirms 2000. gada;
 • Ēkās, kas būvētas pēc 2000. gada jeb jauno projektu mājas.

Vidējās darījumu cenas atspoguļotas pa dažādām teritoriju grupām:

 • Dzīvokļiem ēkās, kas būvētas pirms 2000. gada – Rīgā, Jūrmalā, pārējās valstspilsētās, Rīgas ietekmes teritorijās, pilsētās ar augstāku vērtību līmeni un pilsētās ar zemāku vērtību līmeni kopā ar lauku teritorijām;
 • Jauno projektu dzīvokļiem – Rīgā, Jūrmalā un Rīgas ietekmes teritorijās.

Visos grafikos ar vertikālām līnijām parādīts spēkā esošai kadastrālo vērtību bāzei izmantotās nekustamā īpašuma tirgus informācijas atskaites punkts – 2013. gads un jaunai bāzei izmantotās tirgus informācijas atskaites punkts – 2019. gada 1. jūlijs.

2018. gadā pirmreizēji publicēto darījumu statistika var atšķirties no pašreiz sagatavotās, jo tirgus datu bāze ir papildināta ar iepriekšējo gadu darījumiem, kas zemesgrāmatā reģistrēti vēlāk, kā arī precizēti datu kopu sagatavošanas nosacījumi teritoriju, objektu, darījumu cenu atlasei.

Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā un Jūrmalā

Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā un Jūrmalā

Rīgas un Jūrmalas pilsētai izmantotais dalījums:

 • Jūrmala (Sloka, Kauguri) – dzīvokļu darījumi par Jūrmalu ietver sērijveida dzīvojamo māju apbūvi Slokā un Kauguros;
 • Rīga (centrs) – Vecrīga, Centrs, Klusais centrs, Bulvāru loks, Ķīpsala;
 • Rīga (mikrorajoni) – visi Rīgas dzīvojamie mikrorajoni ārpus centra.

Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida dzīvokļu cenām un darījumu skaitu Rīgā un Jūrmalā Latvijas Atvērto datu portālā.

Dzīvokļu cenas Rīgas un Jūrmalas jaunajos projektos

Dzivoklu cenas Rīgā un Jūrmalā jaunajos projektos

Rīgas pilsētai izmantotais dalījums:

 • Rīga (centrs) – Vecrīga, Centrs, Klusais centrs, Bulvāru loks, Ķīpsala;
 • Rīga (mikrorajoni) – visi Rīgas dzīvojamie mikrorajoni ārpus centra.

Aicinām iepazīties ar datiem par dzīvokļu vidējām cenām un darījumu skaitu jaunajos projektos Rīgā un Jūrmalā Latvijas Atvērto datu portālā.

Dzīvokļu cenas Rīgas ietekmes teritorijās

Dzīvokļu cenas Rīgas ietekmes teritorijās

Rīgas ietekmes teritorijām izmantotais dalījums:

 • Pierīga: Ādažu (bez Ādažu pilsētas), Ķekavas (bez Baldones, Baložu, Ķekavas pilsētām), Mārupes (bez Mārupes pilsētas), Olaines (bez Olaines pilsētas), Ropažu (bez Vangažu pilsētas), Salaspils (bez Salaspils pilsētas) un Siguldas (bez Siguldas pilsētas) novadi;
 • Pierīgas ietekmes pilsētas: Ādaži, Baldone, Baloži, Ikšķile, Ķegums, Ķekava, Lielvārde, Mārupe, Olaine, Salaspils, Saulkrasti, Sigulda, Vangaži.

Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida un jauno projektu dzīvokļu cenām un darījumu skaitu Rīgas ietekmes teritorijās Latvijas Atvērto datu portālā.

Sērijveida dzīvokļu cenas valstspilsētās

Sērijveida dzīvokļu cenas valstspilsētās

Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida dzīvokļu cenām un darījumu skaitu valstspilsētās Latvijas Atvērto datu portālā.

Dzīvokļu cenas pilsētās ar augstāku vērtību līmeni

  Dzīvokļu cenas pilsētās ar augstāku vērtību līmeni

  Pilsētām ar augstāku vērtību līmeni izmantotais dalījums:

  • Kurzeme: Brocēni, Grobiņa, Kandava, Kuldīga, Pāvilosta, Saldus, Talsi, Tukums;
  • Latgale: Balvi, Līvāni, Ludza, Preiļi;
  • Vidzeme: Ainaži, Alūksne, Cēsis, Gulbene, Limbaži, Madona, Salacgrīva, Smiltene;
  • Zemgale: Aizkraukle, Bauska, Dobele, Iecava.

  Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida dzīvokļu cenām un darījumu skaitu pilsētās ar augstāku vērtību līmeni Latvijas Atvērto datu portālā

  Dzīvokļu cenas pilsētās ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijās

  Dzīvokļu cenas pilsētās ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijās

  Pilsētām ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijām izmantotais dalījums:

  • Kurzeme: Dienvidkurzemes (bez Grobiņas un Pāvilostas pilsētām), Kuldīgas (bez Kuldīgas pilsētas), Saldus (bez Brocēnu un Saldus pilsētām), Talsu (bez Talsu pilsētas), Tukuma (bez Kandavas un Tukuma pilsētām) un Ventspils novadi;
  • Latgale: Augšdaugavas, Balvu (bez Balvu pilsētas), Krāslavas, Līvānu (bez Līvānu pilsētas), Ludzas (bez Ludzas pilsētas), Preiļu (bez Preiļu pilsētas) un Rēzeknes novadi;
  • Vidzeme: Alūksnes (bez Alūksnes pilsētas), Cēsu (bez Cēsu pilsētas), Gulbenes (bez Gulbenes pilsētas), Limbažu (bez Ainažu, Salacgrīvas un Limbažu pilsētām),  Madonas (bez Madonas pilsētas), Ogres (bez Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres pilsētām), Saulkrastu (bez Saulkrastu pilsētas), Smiltenes (bez Smiltenes pilsētas), Valkas, Valmieras (bez Valmieras pilsētas) un Varakļānu novadi;
  • Zemgale: Aizkraukles (bez Aizkraukles pilsētas), Bauskas (bez Bauskas un Iecavas pilsētām), Dobeles (bez Dobeles pilsētas), Jelgavas un Jēkabpils (bez Jēkabpils pilsētas) novadi.

  Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida dzīvokļu cenām un darījumu skaitu pilsētās ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijās Latvijas Atvērto datu portālā.