Dati apkopoti par darījumiem ar dzīvojamām telpu grupām, kas Kadastra informācijas sistēmā reģistrētas dzīvokļu īpašumu sastāvā.

Vidējās dzīvokļu darījumu cenas tiek attēlotas EUR/m2 un aprēķinātas kā statistiskais rādītājs mediāna (vidējā vērtība sakārtotā skaitļu kopā).

Ņemot vērā nekustamo īpašumu tirgū cenu atšķirības pēc 2000.gada būvētām daudzdzīvokļu mājām, atsevišķi nodalīti dzīvokļu darījumi:

 • Ēkās, kas būvētas pirms 2000. gada;
 • Ēkās, kas būvētas pēc 2000. gada jeb jauno projektu mājas.

Vidējās darījumu cenas atspoguļotas pa dažādām teritoriju grupām:

 • Dzīvokļiem ēkās, kas būvētas pirms 2000. gada – Rīgā, Jūrmalā, pārējās valstspilsētās, Rīgas ietekmes teritorijās, pilsētās ar augstāku vērtību līmeni un pilsētās ar zemāku vērtību līmeni kopā ar lauku teritorijām;
 • Jauno projektu dzīvokļiem – Rīgā, Jūrmalā un Rīgas ietekmes teritorijās.

Visos grafikos ar vertikālām līnijām parādīts spēkā esošai kadastrālo vērtību bāzei izmantotās nekustamā īpašuma tirgus informācijas atskaites punkts – 2013. gads un jaunai bāzei izmantotās tirgus informācijas atskaites punkts – 2019. gada 1. jūlijs.

2018. gadā pirmreizēji publicēto darījumu statistika var atšķirties no pašreiz sagatavotās, jo tirgus datu bāze ir papildināta ar iepriekšējo gadu darījumiem, kas zemesgrāmatā reģistrēti vēlāk, kā arī precizēti datu kopu sagatavošanas nosacījumi teritoriju, objektu, darījumu cenu atlasei.

Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā un Jūrmalā

Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā un Jūrmalā

Rīgas un Jūrmalas pilsētai izmantotais dalījums:

 • Jūrmala (Sloka, Kauguri) – dzīvokļu darījumi par Jūrmalu ietver sērijveida dzīvojamo māju apbūvi Slokā un Kauguros;
 • Rīga (centrs) – Vecrīga, Centrs, Klusais centrs, Bulvāru loks, Ķīpsala;
 • Rīga (mikrorajoni) – visi Rīgas dzīvojamie mikrorajoni ārpus centra.

Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida dzīvokļu cenām un darījumu skaitu Rīgā un Jūrmalā Latvijas Atvērto datu portālā.

Dzīvokļu cenas Rīgas un Jūrmalas jaunajos projektos

Dzīvokļu cenas Rīgas un Jūrmalas jaunajos projektos

Rīgas pilsētai izmantotais dalījums:

 • Rīga (centrs) – Vecrīga, Centrs, Klusais centrs, Bulvāru loks, Ķīpsala;
 • Rīga (mikrorajoni) – Visi Rīgas dzīvojamie mikrorajoni ārpus centra.

Aicinām iepazīties ar datiem par dzīvokļu vidējām cenām un darījumu skaitu jaunajos projektos Rīgā un Jūrmalā Latvijas Atvērto datu portālā.

Dzīvokļu cenas Rīgas ietekmes teritorijās

Dzīvokļu cenas Rīgas ietekmes teritorijās

Rīgas ietekmes teritorijām izmantotais dalījums:

 • Pierīga: Ādažu (bez Ādažu pils.), Ķekavas (bez Baldones, Baložu, Ķekavas pils.), Mārupes (bez Mārupes pils.), Olaines (bez Olaines pils.), Ropažu (bez Vangažu pils.), Salaspils (bez Salaspils pils.) un Siguldas (bez Siguldas pils.) novadi;
 • Pierīgas ietekmes pilsētas: Ādaži, Baldone, Baloži, Ikšķile, Ķegums, Ķekava, Lielvārde, Mārupe, Olaine, Salaspils, Saulkrasti, Sigulda, Vangaži.

Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida un jauno projektu dzīvokļu cenām un darījumu skaitu Rīgas ietekmes teritorijās Latvijas Atvērto datu portālā.

Sērijveida dzīvokļu cenas valstspilsētās

Sērijveida dzīvokļu cenas valstspilsētās

Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida dzīvokļu cenām un darījumu skaitu valstspilsētās Latvijas Atvērto datu portālā.

Dzīvokļu cenas pilsētās ar augstāku vērtību līmeni

  Dzīvokļu cenas pilsētās ar augstāku vērtību līmeni

  Pilsētām ar augstāku vērtību līmeni izmantotais dalījums:

  • Kurzeme: Brocēni, Grobiņa, Kandava, Kuldīga, Pāvilosta, Saldus, Talsi, Tukums;
  • Latgale: Balvi, Līvāni, Ludza, Preiļi;
  • Vidzeme: Ainaži, Alūksne, Cēsis, Gulbene, Limbaži, Madona, Salacgrīva, Smiltene;
  • Zemgale: Aizkraukle, Bauska, Dobele, Iecava.

  Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida dzīvokļu cenām un darījumu skaitu pilsētās ar augstāku vērtību līmeni Latvijas Atvērto datu portālā

  Dzīvokļu cenas pilsētās ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijās

  Dzīvokļu cenas pilsētās ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijās

  Pilsētām ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijām izmantotais dalījums:

  • Kurzeme: Dienvidkurzemes (bez Grobiņas, Pāvilostas pils.), Kuldīgas (bez Kuldīgas pils.), Saldus (bez Brocēnu, Saldus pils.), Talsu (bez Talsu pils.), Tukuma (bez Kandavas, Tukuma pils.) un Ventspils novadi;
  • Latgale: Augšdaugavas, Balvu (bez Balvu pils.), Krāslavas, Līvānu (bez Līvānu pils.), Ludzas (bez Ludzas pils.), Preiļu (bez Preiļu pils.) un Rēzeknes novadi;
  • Vidzeme: Alūksnes (bez Alūksnes pils.), Cēsu (bez Cēsu pils.), Gulbenes (bez Gulbenes pils.), Limbažu (bez Ainažu, Salacgrīvas, Limbažu pils.), Madonas (bez Madonas pils.), Ogres (bez Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes, Ogres pils.), Saulkrastu (bez Saulkrastu pils.), Smiltenes (bez Smiltenes pils.), Valkas, Valmieras (bez Valmieras pils.) un Varakļānu novadi;
  • Zemgale: Aizkraukles (bez Aizkraukles pils.), Bauskas (bez Bauskas, Iecavas pils.), Dobeles (bez Dobeles pils.), Jelgavas un Jēkabpils (bez Jēkabpils pils.) novadi.

  Aicinām iepazīties ar datiem par sērijveida dzīvokļu cenām un darījumu skaitu pilsētās ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijās Latvijas Atvērto datu portālā.