Pašvaldība saskaņo apgrūtinājumu plānā attēloto apgrūtinājumu atbilstību teritorijas plānošanas dokumentiem un apgrūtinājumu, kas nav attēloti teritorijas plānošanas dokumentos – atbilstību apvidū esošiem, apgrūtinājumu izraisošiem objektiem. Kā arī normatīvajos aktos noteiktiem apgrūtinājumiem, kas nav attēloti teritorijas plānojumos.

Saskaņā Minstru kabineta 2011. gada 27. decembra noteikumu Nr. 1019 "Zemes kadastrālās uzmērīšanas noteikumu" (turpmāk - Noteikumi Nr. 1019) 219. punktu, veicot zemes kadastrālo uzmērīšanu un sagatavojot apgrūtinājumu plānu vai informāciju par apgrūtinājumiem , to elektroniska dokumenta veidā iesniedz vietējā pašvaldībā nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājumu saskaņošanai. Vietējās pašvaldības pārstāvis apgrūtinājumus saskaņo elektroniski atbilstoši normatīvajiem aktiem elektronisko dokumentu jomā.

Elektroniskai saskaņošanai mērnieks sagatavo apgrūtinājumu plānu portatīvā dokumenta (PDF) vai digitāli saspiesta un kodēta attēla (TIFF) datņu formātā vai datnes formātā DGN vai DWG un paraksta to ar drošu elektronisko parakstu (ar laika zīmogu).

Saskaņā ar 2005. gada 28. jūnija Ministru kabineta noteikumu Nr. 473 „Elektronisko dokumentu izstrādāšanas, noformēšanas, glabāšanas un aprites kārtība valsts un pašvaldību iestādēs un kārtība, kādā notiek elektronisko dokumentu aprite starp valsts un pašvaldību iestādēm vai starp šīm iestādēm un fiziskām un juridiskām personām” 12. punktu dokumenta dienesta atzīmes, saskaņojuma uzrakstu, atzīmi par dokumenta saskaņojumu, kā arī dokumenta apstiprinājuma uzrakstu un atzīmi par dokumenta apstiprinājumu iestāde elektroniskajā dokumentā noformē atbilstoši normatīvajiem aktiem par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu vai kā atsevišķu datni, kuru paraksta kopā ar elektronisko dokumentu. Dokumenta saskaņojuma uzraksts un atzīme par dokumenta saskaņojumu noformēšanas kārtība noteikta normatīvajos aktos par dokumentu noformēšanu.

Līdz ar to, vietējai pašvaldībai, saskaņojot elektroniski sagatavoto apgrūtinājumu plānu vai informāciju par apgrūtinājumiem, jārīkojas šādi:

  • ja vietējās pašvaldības izmantotais elektroniskās parakstīšanas rīks nenodrošina saskaņojuma uzraksta ierakstīšanu saskaņotajā dokumentā, tad izveido jaunu elektroniskā dokumenta pakotni, kurā ievieto saskaņojuma uzrakstu un mērnieka parakstīto apgrūtinājumu plānu vai informāciju par apgrūtinājumiem, un paraksta izveidoto pakotni  ar drošu elektronisko parakstu ar laika zīmogu. Saskaņojuma uzrakstu var sagatavot TXT, WORD, PDF vai TIFF formātos, ietverot šādu saturu: vārdu „SASKAŅOTS”, amatpersonas pilnu amata nosaukumu, ietverot arī pilnu pašvaldības nosaukumu, vārdu, uzvārdu, saskaņošanas datumu;
  • ja vietējās pašvaldības izmantotais elektroniskās parakstīšanas rīks nodrošina saskaņojuma uzraksta ierakstīšanu saskaņotajā dokumentā, tad saskaņojuma uzrakstu noformē (ieraksta) mērnieka parakstītajā apgrūtinājumu plānā vai informācijā par apgrūtinājumiem un paraksta to ar drošu elektronisko parakstu ar laika zīmogu.

No vietējās pašvaldības saņemto elektroniski saskaņotu apgrūtinājuma plānu vai informāciju par apgrūtinājumiem mērnieks pievieno elektroniskai zemes kadastrālās uzmērīšanas lietai. Elektroniski saskaņotam apgrūtinājuma plānam piešķir nosaukumu KA_Z_aplans_skanots_DAT un norāda elektroniskās zemes kadastrālās uzmērīšanas lietas pakotnē esošo dokumentu sarakstā.

Praksē ir iespējami gadījumi, kad informācija mērnieka sagatavotajā un ar pašvaldību saskaņotajā plānā varētu atšķirties, bet tas nedrīkst ietekmēt apgrūtinājumu informāciju. Ņemot vērā pašvaldībai skaņojamās informācijas apjomu, tad abos plānos jābūt pilnībā identiskai informācijai, ko saskaņo pašvaldība (apgrūtinājumu skaits, veids, apgrūtinājuma klasifikācijas kods, apraksts).

Ja apgrūtinājumu plānā mainās apgrūtinājumu skaits (tajā skaitā, ja nemainās skaits, bet veids) un apgrūtinājuma klasifikācijas kods, apraksts, ir jāveic plāna pārskaņošana.