Dati apkopoti par darījumiem ar savrupmājām, kas Kadastra informācijas sistēmā ir reģistrētas ar ēkas tipa kodu 11100102 “Individuālās dzīvojamās mājas un vasarnīcas ar koka ārsienām un dārza mājas ar kopējo platību, lielāku par 40 m2” un 11100103 “Individuālās dzīvojamās mājas un vasarnīcas ar mūra vai mūra – koka ārsienām”. Vidējās savrupmāju darījumu cenas tiek attēlotas EUR un aprēķinātas kā statistiskais rādītājs mediāna (vidējā vērtība sakārtotā skaitļu kopā).

Vidējo darījumu summu (cenu) aprēķinā tika izmantoti darījumi, kas atbilst brīvā tirgus definīcijai (darījumu cena nav mākslīgi samazināta vai palielināta) un izvēlētajiem kritērijiem.

Ņemot vērā nekustamo īpašumu tirgū cenu atšķirības pēc 2000. gada būvētām mājām, atsevišķi nodalīti savrupmāju darījumi:

 • individuālās dzīvojamās ēkas (savrupmājas), kas būvētas pirms 2000. gada;
 • jaunas individuālās dzīvojamās ēkas (savrupmājas), kas būvētas pēc 2000. gada.

Vidējās darījumu cenas atspoguļotas pa teritoriju grupām:

 • individuālajām dzīvojamām ēkām (savrupmājām), kas būvētas pirms 2000. gada – reģionu griezumā pēc vērtību līmeņa salīdzināmās teritorijās (pilsētas ar zemāku vērtību līmeni kopā ar lauku teritorijām un pilsētas ar augstāku vērtību līmeni), valstspilsētām, Rīgas ietekmes teritorijām, Jūrmalai, Rīgai (pa teritoriju grupām ar vidēju un zemāku vērtību līmeni);
 • jaunām individuālajām dzīvojamām ēkām (savrupmājām), kas būvētas pēc 2000. gada – Rīgas ietekmes teritorijām, Jūrmalai, Rīgai (pa teritoriju grupām ar vidēju un zemāku vērtību līmeni).

Statistiskajos aprēķinos izmantoti darījumi, kas atbilst šādiem kritērijiem:

 • savrupmājas, kas būvētas pirms 2000. gada, ar fizisko nolietojumu mazāku par 62%, ar platību Rīgā, Rīgas ietekmes teritorijās no 80 līdz 250 m2, Jūrmalā – virs 100 m2, valstspilsētās – no 50 līdz 250 m2, pilsētās ar augstāku vērtību līmeni, pilsētās ar zemāku vērtību līmeni, lauku teritorijās – no 50 līdz 150 m2, ar zemes platību Rīgā un Jūrmalā no 500 līdz 4000 m2, pārējā teritorijā – no 500 līdz 2500 m2.
 • jaunas savrupmājas, kas būvētas pēc 2000. gada, ar fizisko nolietojumu mazāku par 30%, platību Rīgā un Jūrmalā virs 150 m2, Rīgas ietekmes teritorijās – virs 100 m2 un zemes platību Rīgā un Jūrmalā  no 500 līdz 4000 m2, Rīgas ietekmes teritorijās – no 50 līdz 150 m2.

Visos grafikos ar vertikālām līnijām parādīts spēkā esošai kadastrālo vērtību bāzei izmantotās nekustamā īpašuma tirgus informācijas atskaites punkts – 2013. gads un projektētai bāzei izmantotās tirgus informācijas atskaites punkts – 2019. gada 1. jūlijs.

Grafikos tiek attēlota informācija par nepilnu 2022. gadu (līdz 1. augustam). Atspoguļojot informāciju par pilnu gadu, informācija tiks precizēta.

Savrupmāju vidējās cenas un darījumu skaits pilsētās ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijās

Savrupmāju vidējās cenas pilsētās ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijās

Pilsētām ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijām izmantotais dalījums:

 • Kurzeme: Dienvidkurzemes (bez Grobiņas, Pāvilostas pilsētām), Kuldīgas (bez Kuldīgas pilsētas), Saldus (bez Brocēnu, Saldus pilsētas), Talsu (bez Talsu pilsētas), Tukuma (bez Kandavas, Tukuma pilsētām) un Ventspils novadi;
 • Latgale: Augšdaugavas, Balvu (bez Balvu pilsētas), Krāslavas, Līvānu (bez Līvānu pilsētas), Ludzas (bez Ludzas pilsētas), Preiļu (bez Preiļu pilsētas) un Rēzeknes novadi;
 • Vidzeme (bez Ogres, Saulkrastu novadiem): Alūksnes (bez Alūksnes pilsētas), Cēsu (bez Cēsu pilsētas), Gulbenes (bez Gulbenes pilsētas), Limbažu (bez Ainažu, Salacgrīvas, Limbažu pilsētām),  Madonas (bez Madonas pilsētas), Smiltenes (bez Smiltenes pilsētas), Valkas, Valmieras (bez Valmieras pilsētas) un Varakļānu novadi;
 • Zemgale: Aizkraukles (bez Aizkraukles pilsētas), Bauskas (bez Iecavas, Bauskas pilsētām), Dobeles (bez Dobeles pilsētas), Jelgavas un Jēkabpils (bez Jēkabpils pilsētas) novadi.

Aicinām iepazīties ar datiem par savrupmāju vidējām cenām un darījumu skaitu pilsētās ar zemāku vērtību līmeni un lauku teritorijā Latvijas atvērto datu portālā .

Savrupmāju vidējās cenas un darījumu skaits pilsētās ar augstāku vērtību līmeni

Savrupmāju vidējās cenas pilsētās ar augstāku vērtību līmeni

Pilsētām ar augstāku vērtību līmeni izmantotais dalījums:

 • Kurzeme: Brocēni, Grobiņa, Kandava, Kuldīga, Pāvilosta, Saldus, Talsi, Tukums;
 • Latgale: Balvi, Līvāni, Ludza, Preiļi; 
 • Vidzeme: Ainaži, Alūksne, Cēsis, Gulbene, Limbaži, Madona, Salacgrīva, Smiltene;
 • Zemgale: Aizkraukle, Bauska, Dobele, Iecava.

Aicinām iepazīties ar datiem par savrupmāju vidējām cenām un darījumu skaitu pilsētās ar augstāku vērtību līmeni Latvijas atvērto datu portālā.

Savrupmāju vidējās cenas un darījumu skaits valstspilsētās 

Aicinām iepazīties ar datiem par savrupmāju vidējām cenām un darījumu skaitu valstspilsētās Latvijas Atvērto datu portālā.

Savrupmāju vidējās cenas un darījumu skaits Rīgas ietekmes teritorijās ēkām, kas būvētas pirms 2000. gada

Rīgas ietekmes teritorijām izmantotais dalījums:

 • Aktīvā Pierīga: Ādažu (Ādažu, Carnikavas pagasti), Ķekavas (Ķekavas pagasts), Mārupes (Babītes, Mārupes pagasti) un Ropažu (Garkalnes, Stopiņu pagasti) novadi;
 • Pierīgas apkārtne: Ķekavas (Baldones, Daugmales pagasti), Mārupes (Salas pagasti), Olaines (bez Olaines pilsētas), Ropažu (Ropažu pagasts), Salaspils (bez Salaspils pilsētas), Siguldas (bez Siguldas pilsētas), Ogres (bez Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes, Ogres pilsētas) un Saulkrastu (bez Saulkrastu pilsētas) novadi;
 • Pierīgas ietekmes pilsētas: Ādaži, Baldone, Baloži, Ikšķile, Ķegums, Ķekava, Lielvārde, Mārupe, Olaine, Salaspils, Saulkrasti, Sigulda, Vangaži.
   

Aicinām iepazīties ar datiem par savrupmāju vidējām cenām un darījumu skaitu Rīgas ietekmes teritorijās ēkām, kas būvētas pirms 2000. gada Latvijas Atvērto datu portālā.

Savrupmāju vidējās cenas un darījumu skaits Rīgas ietekmes teritorijās ēkām, kas būvētas pēc 2000. gada

Savrupmāju vidējās cenas Rīgas ietekmes teritorijās

Aicinām iepazīties ar datiem par savrupmāju vidējām cenām un darījumu skaitu Rīgas ietekmes teritorijās ēkām, kas būvētas pēc 2000. gada Latvijas atvērto datu portālā.

Savrupmāju vidējās cenas un darījumu skaits Jūrmalā

Savrupmāju vidējās cenas Jūrmalā

Analizējot kontekstā ar kadastrālām vērtībām, jāņem vērā ka Jūrmalas pilsētā spēkā esošo kadastrālo vērtību atbilstība nekustamā īpašuma tirgus vidējam cenu līmenim ir zemāka kā caurmērā valstī. Kopš 2011. gada Jūrmalā darījumos ar savrupmājām kopumā vērojamas darījumu cenu svārstības, ko galvenokārt ietekmējuši ekonomiskie procesi valstī. Piemēram, 2015. gadā vērojamais vidējo darījumu cenu samazinājums ar jauno projektu savrupmājām lielā mērā ir rezultāts investīciju programmas nosacījumu būtiskajām izmaiņām, kad samazinājās ārvalstnieku veikto darījumu apjoms un to veikto darījumu cenas. Tāpat ir jāatzīmē, ka vidējo darījumu cenu izmaiņas ietekmē pārdošanā nonākušie objekti, kuru teritoriālā izkliede pa gadiem var būtiski atšķirties. Kā arī vidējo darījumu cenu svārstības var būt saistītas ar to, ka darījumu objektu grupu ietvaros mainās “dārgo” darījumu objektu īpatsvars. Līdz ar to arī vidējās cenas var svārstīties saglabājoties kopējai tendencei – cenām pieaugt.

Aicinām iepazīties ar datiem par savrupmāju vidējām cenām un darījumu skaitu Jūrmalā Latvijas Atvērto datu portālā.

Savrupmāju vidējās cenas un darījumu skaits Rīgā ēkām, kas būvētas pirms 2000. gada

Rīgas pilsētai izmantotais dalījums:

 • Rīgas apbūves teritorijas ar vidēju vērtību līmeni: Berģi, Bišumuiža, Čiekurkalns, Dārzciems, Dzirciems, Imanta (Anniņmuiža, līnijas), Jugla (Šmerļa mežs), Juglasciems, Ķengarags (pie Daugavas, dzelzceļa), Mārupe, Ozolciems, Bieriņi, Mežciems, Pāles ielas apkārtne, Pleskodāle (Šampētera mežs), Purvciems, Vecāķi (pie jūras un Vecdaugavas, starp Vecdaugavu un Mangaļu prospektu), Vecdaugava, Vienības gatve, Zolitūde
 • Rīgas apbūves teritorijas ar zemāku vērtību līmeni: Arāju ielas apkārtne, Audupes ielas apkārtne (dabas parks Piejūra), Beberbeķi, Bolderāja, Daugavgrīva, Bukulti, Buļļu sala (Vakarbuļļi, Rītabuļļi), Dārziņi, Imanta pie Babītes novada, Jaunciems, Suži, Ozolkalni, Juglas papīrfabrika, Lidostas “Rīga” teritorija, Mangaļsala (Veiksmes ielas apkārtne), Rudzu ielas apkārtne, Trīsciems, Vecmīlgrāvis. 

Darījumu skaits atsevišķās datu kopās ir neliels, bet atlasītie dati kopumā ir teritoriju reprezentējoši.

Kopš 2011. gada savrupmājām (būvētas pirms 2000.gada), kas atrodas teritorijās ar zemāku vērtību līmeni, cenas ir pieaugušas, pietuvojoties 2017. un 2019. gadā cenu līmenim, kas atrodas teritorijās ar vidēju vērtību līmeni. Tas ir saistāms ar to, ka Rīgas pilsētā ir salīdzinoši mazs piedāvājums ar savrupmājām, kas būvētas pirms 2000. gada. Tā kā pieprasījums pēc šāda veida mājām ir ļoti liels, tad pircēji izvēlas arī alternatīvus risinājumus un iegādājas arī savrupmājas, kas atrodas Rīgas pilsētas teritorijās ar zemāku vērtību līmeni. 2018.gada cenu kritums ir saistāms ar to, ka nekustamā īpašuma tirgū ir nonākušas savrupmājas ar dažādu tehnisko stāvokli, kurām ir nepieciešams remonts un papildus finanšu ieguldījumi, līdz ar to arī ietekmējot savrupmāju cenu.

Aicinām iepazīties ar datiem par savrupmāju vidējām cenām un darījumu skaitu Rīgā ēkām, kas būvētas pirms 2000. gada Latvijas atvērto datu portālā.

Savrupmāju vidējās cenas un darījumu skaits Rīgā ēkām, kas būvētas pēc 2000. gada

Kopš 2011. gada cenas savrupmājām, kas būvētas pēc 2000. gada, Rīgā teritorijās ar zemāku vērtību līmeni ir pieaugušas, maksimumu sasniedzot 2018. un 2019. gadā, tādējādi tuvojoties savrupmāju cenu līmenim, kas atrodas teritorijās ar vidējo cenu līmeni. Cenu pieaugums ir saistīts ar pieprasījuma palielināšanos pēc jauno projektu savrupmājām no Rīgas centra attālākajās teritorijās, kas līdz šim ir bijušas lētākas un netika novērtētas. Līdz ar tuvējās Pierīgas (Babītes, Mārupes, Stopiņu novads u.c.) jauno savrupmāju apbūves teritoriju attīstību, pircēji aktīvi izvēlas pirkt savrupmājas arī Rīgas pilsētas nomalēs, jo bieži vien savrupmāju apbūves teritoriju robeža dabā starp Rīgas un Pierīgas novadiem nav tik izteikta.

Aicinām iepazīties ar datiem par savrupmāju vidējām cenām un darījumu skaitu Rīgā ēkām, kas būvētas pēc 2000. gada Latvijas atvērto datu portālā.